Testosteron steryd w zastrzyku

Co to jest Testosteron

Testosteron, to jeden z najpopularniejszych stosowanych sterydów anabolicznych i androgenowych – SAA. Zażywany jest zarówno przez bardziej doświadczonych zawodników oraz początkujących, w różnych dyscyplinach sportu. Testosteron, nazywany hormonem płciowym, który należy do grupy androgenów. Hormon ten powstaje pod wpływem hormonu luteinizującego, produkowane przez śródmiąższowe komórki wytwarzające androgeny. Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jest on niezbędny. U mężczyzn Testosteron odgrywa bardzo ważną rolę w sferze seksualnej, pomaga w utrzymaniu funkcji seksualnych. Testosteron odpowiedzialny jest także za rozwój narządów płciowych u mężczyzn, za przyrost masy mięśniowej, ton głosu, rozkład tkanki tłuszczowej oraz za typ męskiego owłosienia. Natomiast u kobiet testosteron wpływa na prawidłowe funkcjonowanie jajników i poziom libido.

Wyświetlanie 1–12 z 41 wyników

Skład, forma podania Testosteronu

Testosteron, nazywany steroidowym hormonem maskulinizującym, z kategorii androgenów. To główne komórki śródmiąższowe Leydiga przyczyniają się do jego powstania. Są one aktywowane przez hormon luteinizujący, czyli lutropinę (LH). W dopingu testosteron stosuje się w iniekcjach domięśniowych.

Testosteron – Właściwości, zalety, działanie

Spośród wszystkich dostępnych na rynku sterydów, to Testosteron jest najczęściej kupowanym środkiem, który wspiera rozbudowę masy oraz siłę mięśni. Testosteron pomaga uzyskać pożądane efekty treningowe w krótkim czasie. Chętnie stosowany jest w wśród początkujących zawodników, ale również wśród tych zaawansowanych w różnych dyscyplinach sportu. Już od wielu lat stosowany jest jako środek dopingowy, który dzielimy na trzy główne formy testosteronu, które różnią się długością estrów.

Testosteron – dawkowanie

Testosteron wymaga indywidualnego dawkowania, zależne od oczekiwanych wyników, a także od stażu treningowego.

Dla mężczyzn:

Podczas stosowania krótkiego testosteronu konieczne jest wprowadzenie częstszych iniekcji, co 2 dni, natomiast podczas stosowania długich form testosteronu, wymagane są zastrzyki co 5-7 dni.

Ogólne zalecenia dotyczące stosowania testosteronu to od 50 mg dla Panów, którzy zaczynają przygodę z testosteronem do nawet 1000 mg dla bardziej doświadczanych osób, zależne oczywiście od formy preparatu.

Dla kobiet:

Niektóre koncerny farmaceutyczne określiły specjalną dawkę także dla kobiet, o stężeniu 10mg i 25 mg co 2 dni. Kobiety, które przyjmują dawkę 25mg co 2 dni, pozwoli uzyskać nawet początkującej kulturystce zaskakująco efektywną sylwetkę. Natomiast Panie, które przyjmują dawkę 50mg, muszą wziąć pod uwagę zwiększone ryzyko wystąpienia skutków ubocznych m.in.: drapanie w gardle czy nadmierne owłosienie i natychmiast przerwać suplementowanie tego środka.

Jakie są skutki uboczne Testosteronu

Odpowiednio dobrane dawki testosteronu pomagają zredukować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych spowodowanych nadmiarem testosteronu. Oczywiście nie oznacza to, że skutki uboczne nie występują, przeciwnie do najczęściej występujących zaliczyć można:

  • trądzik,
  • łysienie,
  • łojotok,
  • podwyższenie cholesterolu,
  • zwiększona agresja,
  • nadmierne owłosienie,
  • retencja wody,
  • nadciśnienie,
  • ginekomastię,
  • prostatę.

Efekty działania Testosteronu

Stosowanie testosteronu krótkiego, pomaga w uzyskaniu bardzo dobrych wyników, które można zauważyć już po kilku dniach jego stosowania. Testosteron przyspiesza wzrost masy mięśniowej oraz zwiększa siłę. Silnie wpływa na budowę ciała, przez co jest chętnie stosowanym anabolikiem u osób zarówno zaawansowanych w świecie kulturystyki, jak i tych początkujących, chcących poprawić lub uzyskać świetną sylwetkę.

Zalety Testosteronu

Główną zaletą stosowania Testosteronu są szybko widoczne efekty, zamierzonej sylwetki. Środek ten wspiera rozbudowę tkanki mięśniowej oraz siłę mięśni. Pozwala uzyskać wyraźną rzeźbę mięśni ciała, co niezbędne jest w dziedzinie kulturystyki.

Jak długo utrzymuje się efekt działania Testosteronu?

Efekt działania, to indywidualna kwestia każdego człowieka, który stosuje tego typu sterydy. Zależy to przede wszystkim od celu aplikowania tego anaboliku, długości cyklu, czy od systemu przyjmowania. Na każdego inaczej wpływa przyjmowanie sterydów, ze względu na skutki uboczne czy moc przyjmowanych środków.

Testosteron z czym łączyć?

Oczywiście Testosteron można łączyć z innymi sterydami, trzeba jednak zachować bezpieczeństwo i rozwagę w przyjmowanych dawkach w cyklach łączonych. Testosteron można łączyć między innymi z: innym długim estrem np. . decanoate,  enanthate, undecanoate czy z krótkim np. priopionate. Można stosować także inne połączenia, ale ze względów zdrowotnych, należy je wykonywać pod okiem specjalisty w tej dziedzinie.

Kto może stosować Testosteron?

Testosteron zalecany jest głównie do stosowania przez mężczyzn, natomiast ze względu na zbyt duże zmiany, jakie mogą zajść w organizmie, kobiety nie powinny stosować suplementacji testosteronem. Równocześnie z wcześniejszym przekonaniem powstała teza, że z racji słabego działania, nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania przez kobiety testosteronu propionat. To jedyny ester testosteronu, który może być suplementowany przez kobiety. Ma krótki okres aktywności, co pomaga w kontrolowaniu jego stężenia we krwi. Skutki uboczne szybciej znikają.